Wczytuję dane...

Źródła światła

Opis kategorii

Niezależnie od rodzaju pomieszczenia, warto zadbać o doskonałą widoczność w warunkach zacienienia. W tym celu konieczne jest zastosowanie takiego oświetlenia, które zagwarantuje optymalny komfort pracy czy wypoczynku. W ofercie naszego sklepu internetowego dostępne są m.in. świetlówki, żarówki halogenowe LED oraz “kwoki” - czyli promienniki podczerwieni. Dzięki różnorodnemu asortymentowi, z łatwością dobierzesz dokładnie takie rozwiązanie, jakie będzie najbardziej efektywne w Twoim przypadku.

Żarówki halogenowe LED – szerokie zastosowanie i masa korzyści

Tradycyjne żarówki z żarnikami wolframowymi zazwyczaj cechują się krótszą żywotnością niż halogenowe LED. Te drugie są bardziej wydajne ze względu na to, że działają na podstawie powtarzalny, halogenowy cykl regeneracyjny. W jego konsekwencji źródła światła LED, aby mogły działać poprawnie, wykorzystują mniej energii elektrycznej – przez co są rozwiązaniem przede wszystkim sprzyjającym oszczędnościom.

Żarówki halogenowe LED nadają się do stosowania we wszystkich pomieszczeniach mieszkalnych – w łazienkach, kuchniach, sypialniach, salonach. Mnogość wariantów pozwala na dobór dokładnie takich parametrów świetlnych, które zapewnią optymalne warunki.

W pomieszczeniach biurowych oraz przemysłowych, gdzie konieczne jest zapewnienie osobom w nich przebywających dobrej widoczności bez efektu cienia, jako zamiennik modeli halogenowych LED doskonale sprawdzi się żarówka świetlówka. Zazwyczaj są one energooszczędne, a przy okazji cechują się bardzo długą żywotnością.

Żarówki do zadań specjalnych – promienniki podczerwieni

Szczególnym rodzajem oświetlenia, stosowanym zwłaszcza w celach medycznych (m.in. w inkubatorach dla noworodków), są promienniki podczerwieni. Jest to rozwiązanie, które nie tylko wpływa na widoczność w pomieszczeniu, ale też emituje ciepło. Promienniki podczerwieni są szczególnie użyteczne w obiektach, w których przebywają zwierzęta hodowlane, stąd też ich potoczna nazwa, czyli “kwoka”. Promienniki podczerwieni sprawdzają się także w przemyśle (np. pracowniach lakierniczych).

Znaleziono: 1022 produktów
Sortuj według:
Wyświetl po produktów