Wczytuję dane...

Ochrona odgromowa

Opis kategorii

Okres wiosenny oraz letni jest czasem, kiedy częściej dochodzi do załamań pogodowych. Zdarza się, że masy gorącego powietrza zderzają się z chłodnymi powiewami, czego efektem jest burza. Jej skutki bywają bardzo przykre – właściciele domów jednorodzinnych często doświadczają kosztownych zniszczeń czy pożarów obiektów, które nie są odpowiednio zabezpieczone przed uderzeniami piorunów.

 

Jednym z popularniejszych sposobów na to, by zapobiec pożarowi w wyniku uderzenia podczas wyładowania atmosferycznego, jest ochrona odgromowa. Są to proste systemy, które odprowadzają energię powstałą podczas uderzenia do gruntu. W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz wszelkie niezbędne sprzęty, akcesoria montażowe oraz narzędzia niezbędne do instalacji takiego systemu przeciwburzowego już na etapie budowy!

Instalacje odgromowe – jak wykonać piorunochron?

Niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem domu jednorodzinnego, czy deweloperem lub zarządcą bloku mieszkalnego – budynek, w którym stale przebywają ludzie, powinien być zabezpieczony przed skutkami burzy. Instalacja systemu odgromowego powinna być przeprowadzona przez specjalistów, którzy w odpowiedni sposób poprowadzą zwody po dachu, elewacji, aż do gruntu.

 

Systemy odgromowe powinny być planowane na etapie powstawania określonej nieruchomości. Projekt instalacji musi uwzględniać rozłożenie metalowych przewodów odprowadzających prąd powstały w wyniku wyładowania. Niezwykle istotne w tym procesie jest zastosowanie trwałych oraz odpornych akcesoriów - dystansów, uchwytów, złącz oraz obejm, które zapewnią piorunochronowi pożądaną stabilność.

Podczas instalacji systemu odgromowego bazuj na sprawdzonych akcesoriach

Zamontowanie piorunochronu może znacząco poprawić bezpieczeństwo budynku w trakcie burzy. Przygotowanie systemu, który skutecznie odprowadzi niszczycielską energię do gruntu, może uchronić Twoją nieruchomość przed pożarem bądź przepięciami w instalacji elektrycznej. Warto więc zakupić profesjonalną, bardzo trwałą i z reguły niezawodną ochronę odgromową - dzięki temu poczujesz się pewniej i bezpieczniej w trakcie wyładowań atmosferycznych!

Znaleziono: 707 produktów
Sortuj według:
Wyświetl po produktów